Anders Beckman är ny sälj- och sponsoransvarig

Måndag 8 oktober 2018

Anders Beckman - Ny sälj och sponsoransvarig i SBBK
Anders Beckman - Ny sälj och sponsoransvarig i SBBK
Anders skriver såhär om sig själv:

”Jag är född och uppväxt i Södertälje och bor på gångavstånd från ”basketfabriken” Täljehallen. Har spelat och coachat i SBBK till och från sedan 1972 och dessutom varit medlem av den ärorika ”Golvläggarligan” som la ut basketgolv och iordningställde Scaniarinken för basket då SBBK:s herrar spelade sina hemmamatcher där. Jag är väldigt inspirerad av att få arbeta med SBBK och dess partners för att kunna utveckla våra samarbeten, klubbens verksamhet och samtidigt bidra till att stärka bilden av Södertälje. Jag har under många år varit egenföretagare inom försäljning och utbildning med Södertälje som min geografiska marknad och bas.”


Har Ni frågor eller funderingar kring pågående eller önskat samarbete med Södertälje Basketbollklubb kontakta:

Anders Beckman
070-743 39 34
Anders.beckman@sbbk.se

Relaterade nyheter

 • Årsmöteshandlingar SBBKs årsmöte 2018

  Skrivet 2018-10-18

  Handlingar till kvällens årsmöte kl 19.00 i Rosenborgs matsal kan laddas ned nedan. Välkomna!

  Läs mer
 • Jubileumsgolfen

  Skrivet 2018-09-03

  Dagen innan SBBK:s stora 50-årsfest arrangerades en golftävling på Salems GK. Den inleddes med lunch samt information från klubben gällande både herr- och damlag samt lite om klubbens framtidsplaner.

  Läs mer
 • Tre spelare uttagna till U15-landslaget

  Skrivet 2018-06-09

  Det blev en intensiv och varm baskethelg 1-3 juni när Miki Herkel Cup (MHC) avslutade basketsäsongen i Södertälje, med spännande matcher och härlig stämning i hallarna. I hård konkurrens blev ...

  Läs mer
SBBK